Lektoři

Antonín Dvořák

Akordeonista Antonín Dvořák se po úspěšně vykonaném konkurzu v roce 1978 stává jedním ze zakládajících členů pedagogického sboru Konzervatoře Pardubice. Vedle svého mnohaletého působení na akordeonovém oddělení a oddělení hudební teorie zastával od roku 1993 funkci zástupce ředitele a od roku 1999 do roku 2019 funkci statutárního zástupce ředitele pardubické konzervatoře. Paralelně pracuje na hudební a zvukové režii v nahrávacím studiu konzervatoře. Natočil profilové CD k 25. a 40. výročí konzervatoře. Podílel se na tvorbě významných projektů Komorní filharmonie Pardubice a Východočeského divadla Pardubice.

K nejvýraznějším úspěchům v jeho pedagogické praxi patří velká kolekce interpretačních ocenění v národních i mezinárodních soutěžích – více jak 100 cen – Soutěžní přehlídka Konzervatoří ČR, Mezinárodní soutěže konfederací C.M.A. a C.I.A, „Coupe Jeunesse“, „Competition Reinbach“ a další.

Koncertně spolupracoval s Komorní filharmonií Pardubice, se zpěvačkou Svatavou Šubrtovou, kytaristou Stanislavem Juřicou a s dalšími kolegy konzervatoře. V Československém rozhlase Brno a v Českém rozhlase Hradec Králové natočil a také premiéroval řadu originálních skladeb pro akordeon českých autorů. Jeho absolventi se téměř každý rok úspěšně zúčastňují konkurzu o orchestr a získávají tak příležitost spolupracovat jako sólisté s profesionálními hudebními tělesy. V roce 2016 obdržel Antonín Dvořák na „Mezinárodním akordeonovém festivalu Franca Marocca“, kde pravidelně na interpretačních kurzech vyučuje, ocenění za celoživotní pedagogický přínos.

Jakub Jedlinský

Akordeonista, bandoneonista a hudební pedagog Jakub Jedlinský absolvoval Konzervatoř v Pardubicích, Západočeskou univerzitu v Plzni a mistrovskou třídu na Syddansk Musikkonservatorium – Danish National Academy of Music v Esbjergu (doc. Jytte von Rüden).

Získal četná ocenění na tuzemských i mezinárodních soutěžích. Zúčastnil se mezinárodních kurzů a seminářů pod vedením předních osobností svého oboru (B. Dowlasz, J. v. Rüden, N. Sevrjukov, Jurij Šiskin a další). Již při studiích spolupracoval s Českým rozhlasem, pro který nahrával sólové i komorní skladby českých i zahraničních soudobých skladatelů. Získal i několik zvláštních ocenění a stipendií, včetně ceny rektora Západočeské univerzity v Plzni.

Jako interpret působí sólově a zejména v komorní hudbě, účinkuje na mezinárodních hudebních festivalech v ČR i v zahraničí (Německo, Dánsko, Polsko, Rakousko, UK, Holandsko, Slovensko). Několikrát měl možnost působit na významných světových pódiích jako je Concertgebouw Amsterdam, The Royal Northern College of Music Manchester či Rudolfinum v Praze.

V roce 2011 založil uskupení Escualo Quintet, které přináší fenomén argentinského tanga a především hudbu Astora Piazzolly. V tomto souboru působí jako bandoneonista a dramaturg. Escualo Quintet zaznamenal řadu úspěchů na tuzemských i mezinárodních pódiích (MHF Český Krumlov, MHF České Doteky hudby, MHF Petra Dvorského, abonmá České filharmonie, PKF –Prague Philharmonia a mnohé další).
Od roku 2015 působí nejprve jako host a od 2018 jako stálý člen uskupení Bardolino (worldmusic, klasická hudba, jazz). S charismatickou zpěvačkou a performerkou Gabrielou Vermelho založil v roce 2013 skupinu GaRe (autorský crossoverový šanson kabaret) a od roku 2019 působí v multižánrovém duu s houslistou Pavlem Fischerem. Úspěšné koncertní působení vyústilo ve spolupráci s dalšími skvělými umělci či orchestry, např. se zpěvačkou Ivou Bittovou, tanečním studiem Tangonexion – Patricie Poráková a Javier Antar, herečkou Annou Polívkovou, skladatelem a klavíristou Zdenkem Mertou, Komorní filharmonií Pardubice a Jihočeskou filharmonií.

Petr Zámečník

Akordeonista, hudební pedagog, aranžér a skladatel, absolvent konzervatoře v Plzni. Se svými tango formacemi (Instrumental Tandem, Trio Milonguero, Quinteto Tango Consuno, Tango Quartetto Re Campo) vystupoval nebo vystupuje od roku 1993 na mezinárodních hudebních festivalech a koncertech v České republice, Velvyslanectví Argentinské republiky v Praze i v zahraničí (Slovensko, Rumunsko, Rakousko, Německo, Švédsko, Polsko, Bulharsko, Maďarsko, Belgie, Lucembursko).

Jako akordeonový interpret účinkoval v tangových projektech s brněnskou filharmonií, baletem Národního divadla v Brně, hrál s Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, Moravskou filharmonií Olomouc, Escualo Quintetem, Komorním smyčcovým souborem Musica Minore, pro Český rozhlas natočilo Tango Quartetto Re Campo tangový klip se zpěvačkou Radůzou.

V rámci festivalu Mozartovy děti aranžoval pro Filharmonii Brno světoznámé Libertango Astora Piazzolly. Vydavatelství Spirála a poté Radioservis vydala jak jeho kompaktní disky s Piazzollovou hudbou Tango nuevo a Tango porteňo, kterou též aranžoval, tak i debutové autorské album Periferia Re Campo. Nedávno také vyšlo jeho další album Inspiración s hudbou starých mistrů tanga.
Dále pořídil řadu nahrávek a rozhovorů pro Český rozhlas a české i zahraniční televize.

Ve stylu tanga spolupracuje s tanečníkem a držitelem Thálie Martinem Dvořákem, slovenským pantomimem Vlado Kulíškem a tanečními páry z brněnské taneční školy Tangueros.

Pedagogicky působí na Konzervatoři Pardubice a na Základní umělecké škole Vítězslavy Kaprálové v Brně.

Je členem Mezinárodní unie koncertních akordeonistů.

Radek Škeřík

S akordeonem absolvoval ZUŠ Choceň u Antonína Malého a Konzervatoř Pardubice u Ireny
Holomkové. Na Univerzitě v Hradci Králové (obor učitelství hudební výchovy a matematiky) bylo
nutné věnovat se více klavíru, akordeon přesto zůstal jeho hudebním nástrojem číslo jedna.

Už během studií nastoupil jako učitel hry na akordeon a keyboard do ZUŠ Střezina v Hradci
Králové, kde dnes působí jako zástupce ředitele. Několik let byl členem Akordeon orchestru Jiřího
Klimenta a posléze v roce 2006 založil vlastní akordeonový orchestr Safari, zaměřený především na
populární a jazzovou hudbu. Safari má za sebou koncertní cesty do USA, Itálie, Polska a Německa,
funguje jako doprovodný orchestr pro muzikálová představení, má na svém kontě 3 natočená CD a
několik ocenění z národních i mezinárodních soutěží.

Radek Škeřík dále působí jako klavírista a dirigent ve Východočeském divadle Pardubice, aranžuje
pro orchestr Divadla Semafor a řadu dalších skupin a orchestrů. Vede Pirate Swing Band a JH Bigband
Jiřího Hasala, působí v malých jazzových skupinách jako je nChant Jazz nebo Two Towers Hulu Jazz.

Přihláška

Nenechte si ujít tuto letní akordeonovou akci se skvělými lektory a přihlaste se včas!

Cena

Zajímá vás cena? Podrobné inforamce naleznete v našem ceníku.

Kontaktní informace